MOJI CRTEŽI – OTVORENA IZLOŽBA RADOVA UČENICE LEONARDE JURIČIĆ
Autor: Administrator , 13. 6. 2018.

U četvrtak 7. lipnja 2018. u školskoj knjižnici OŠ Zadarski otoci – Zadar otvorena je izložba radova učenice Leonarde Juričić pod nazivom „Moji crteži“.

Izložbu je otvorila prof. likovne kulture Sunčica Ivin Mikulić koja je pritom istaknula kako Leonardu prati već četiri godine otkako je postala njena učenica te je već na samom početku petog razreda uočila Leonardin izniman talent za crtanje: „Izložba Leonardinih crteža iznenadila nas je sve i to iznimnom kvalitetom. Crtež je siguran, jasan, tonski izražajan, razrađen do detalja. Iako po izražaju realistični, izborom motiva autorica ulazi i u sferu nadrealizma gdje radovi dobivaju jedan nadnaravni ton, a granice stvarnog i sanjanog se brišu.“

Leonarda je učenica osmog razreda i crta od malih nogu. Kako je i sama na otvorenju rekla crtanje je za nju bijeg od svih problema i način pokretanja vlastite mašte. „Crtanjem potičem vlastitu maštu da ide do granica oku nevidljivih. To je način na koji se opuštam i na taj način se odvajam od svakodnevice te omogućujem svojoj kreativnosti da dođe do izražaja.“ Crta praktički cijeli život. Kao vrlo mala crtala je ribe i ptice, zmajeve i dinosaure,  a u vrtiću su odgojiteljice primijetile njene radove i ljubav prema likovnom izražavanju te su neprestano hvalile i isticale Leonardine radove po panoima i izložbenim mjestima. „S dolaskom kućnog ljubimca psa u moju obitelj, crtala sam samo njega. Veliki je izazov bio crtati životinje. Crtala sam po školskim bilježnicama, ali učitelji se nikada nisu ljutili već su me hvalili.“

Leonardina je velika želja upisati Školu primijenjene umjetnosti i dizajna Zadar i nada se da će u tome uspjeti. Smatra da je program škole vrlo zanimljiv i da joj može puno toga pružiti  te da u nju uglavnom idu učenici slični njoj po mnogim interesima. Osim toga, njena strast za crtanjem nije trenutna. Ona se time želi baviti cijeli život.

Izložba će biti otvorena do 14. lipnja.