« Prosinac 2021 »

Zato što volim Zadar

Upisi u srednje škole 2020./2021. – Detaljan vodič za učenike i roditelje

INFORMACIJE O SUSTAVU e-Dnevnik

Od početka šk.god. 2015./2016. u našoj školi se uvodi sustav e-Dnevnik. S ciljem što boljeg upoznavanja učitelja, stručnih suradnika, učenika i roditelja s novim sustavom vođenja pedagoške dokumentacije i novim načinima uvida roditelja u uspjeh učenika u prilogu donosimo upustva za sve učesnike novog sustava.

OBILJEŽAVANJE DANA HRVATSKE RATNE MORNARICE U ZADRU
Autor: Administrator , 30. 9. 2020.

Povodom Dana Hrvatske ratne mornarice  koji se slavi 18.rujna, učenici 3.b razreda i učiteljica Jasminka Bašić iz OŠ Zadarski otoci-Zadar položili su svijeće pred spomenikom stradalih mornara u čast svim mornarima koji su kroz našu burnu prošlost dali svoje živote boreći se za našu opstojnost na ovom području Lijepe naše u Perivoju hrvatskih redarstvenika u Zadru. Naš prvi predsjednik dr. Franjo Tuđman donio je odluku 1993.g. o obilježavanju ovog datuma u sjećanje na slavnu pomorsku bitku 887.g. kada je pod hrvatskim knezom Branimirom izvojevana pobjeda nad Mlečanima kod Makarske.

Učenici su s ponosom nosili hrvatsku zastavu, vijenac u ime škole i izveli kratak program na Narodnom trgu. Pjevali su pjesmu Hrvatski mornari, našeg zadarskog pjevača Đani Maršana. Riječi pjesme govore o neustrašivosti hrvatskih mornara: „Hrvatski mornari, ničeg se ne plaše, čuvaju nam more ove Lijepe naše.“ Potom su se Kalelargom uputili prema zadarskoj rivi i  Morskim orguljama.

Trećaši  su s poštovanjem spustili vijenac u more za sve poginule, uz minut hrvatske tišine i molitvu.  Pomolili su se za njihove duše te da mir bude darovan svim narodima.  Nakon toga su svoje papirnate brodiće koje su dan prije izradili u školi na satu Likovne kulture spustili u more. Željeli su poručiti budućim mladim naraštajima na važnost  uključivanja u Hrvatsku ratnu mornaricu, zanimanja vezanih za pomorstvo i brodogradnju što je tradicija našeg naroda i zavičaja.

Misao vodilja naše škole i  svih učenika je da se  domovina ljubi i brani svakodnevnim radom, učenjem i poštenjem.