ŠKOLSKI MEDNI DAN
Autor: Administrator , 29. 11. 2021.

Dana 29.11. u OŠ Zadarski otoci održan je projekt Školski medni dan. Cilj ovog projekta  je podizanje razine znanja o važnosti meda kao sastavnog dijela pravilne i nutritivno povoljnije prehrane, educiranje učenika prvih razreda osnovnih škola i njihovih roditelja o važnosti pčelarstva.

Svi učenici prvih razreda naše škole dobili su med zapakiran u Nacionalnu staklenku zajedno sa slikovnicom edukativnog karaktera o pčelarstvu „Pčelica Jelica i medo Edo“. Učenici 1.b razreda imali su posebnog gosta – pčelara. To je bio gospodin Matija Benić umirovljeni prof. kemije i biologije koji se inače bavi pčelama. Kazivao je o životu pčela i kako se dobije med. Također što pčele rade zimi. Učenici su dobili komadić voska i probali su jesti med iz saća. Učenici su pogledali kratki film o pčelama. Zapamtili su i važnu poruku: MED HRANI I OD MNOGIH BOLESTI BRANI.

Bio je ovo zanimljiv i edukativan radni dan u školi. Bili su vrijedni i dobri kao male pčelice radilice.
                Program Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka donijela je Vlada Republike Hrvatske na sjednici održanoj 27. kolovoza 2020. godine, a provode ga Ministarstvo poljoprivrede, Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu, Hrvatski pčelarski savez i Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju koja je provela Javni poziv za sudjelovanje u ovoj mjeri. U dvije godine njegova održavanja u Programu je sudjelovalo ukupno 826 osnovnih škola s ukupno 72 tisuće učenika prvih razreda kojima je dodijeljen med od 381 pčelara.