NEBESKI ZAŠTITINICI NAŠEG ZADRA
Autor: Administrator , 26. 11. 2012.

Pod okriljem velikog projekta Muzej u školi u OŠ Zadrski otoci – Zadar krenuo je tematski tjedan posvećen Zadru pod nazivom Nebeski zaštitnici našeg grada. Učiteljice četvrtih razreda, Marija Ramov, Nina Matacin, Kata Vrkić Serdarević pod vodstvom diplomirane učiteljice Anamarije Botica Miljanović, od ponedjeljka su pripremale učenike i upoznale ih s legendama o životu sva četiri sveca.

U četvrtom a razredu na upit učiteljice Marija Ramov tko su sveci zaštitnici Zadra, jedna je učenica odgovorila: sv. Šime, sv, Krševan, sv. Stošija, sv. Zoilo i Ante Gotovina. Razredom se prolomilo oduševljenje i smijeh….

No, sve je to izgleda bila Božja providnost!

U petak ujutro, 23. 11. 2012., vesela je družba krenula nizbrdo s Bilog briga.

Put ih je odveo na vrata Katedrale u kojoj su upoznali legende o zaštitnicima grada. Pažljivo odslušavši nadahnuto predavanje Branimira Buturića, uputili su se ka izlazu, a ono na vratima naš zemaljski zaštitnik, general Ante Gotovina!

Veselju nije bilo kraja. General je strpljivo dijelio autograme, pozirao s djecom i učiteljicama, i on vidno razdragan djecom koja su ga tako toplo i s neskrivenom ljubavlju dočekala.

Posebna zahvala don Josipu Lenkiću koji je organizirao predavanje u Katedrali i projekciju filma o životu sv. Šime u istoimenoj crkvi.